Skal İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı ve Üyelerine ulaşmak için...

Başkanın Mesajı

19. Skalite Özel Ödülleri, Skal International İstanbul Kulübü’nün 60. yıl kutlamalarında sahiplerini buldu

devamı için tıklayınız...

Mng
Çelebi
Sealed Air
KM Events
Marche Events
Bersay
İltek
Es Muzik
Murat Ali Aydın
Çizgi Medya
Platinum

SKAL İSTANBUL İLETİŞİM

Cumhuriyet Cd. Şumnu Ap. 111 D.8 34373 Elmadağ, İstanbul / Türkiye

T. (0212) 296 18 80
F. (0212) 296 18 79

skal @ skalistanbul.com

 

Skalite

Skalite Ödül Gecesi 02 Aralık 2016

19. Skalite Özel Ödülleri, Skal International İstanbul Kulübü’nün 60. yıl kutlamalarında sahiplerini buldu

 

Skal International İstanbul Kulübü’nün 60. yılını kutladığı gecede Skalite Özel Ödülleri de sahiplerini buldu. Ödüller bu sene,  otuz yıl ve üzerinde hizmet veren kulüp üyelerine verildi.

 

Turizm sektörünün otel, acente, havayolu, kongre merkezi, vb. tüm dallarının profesyonellerini çatısı altında toplayan Skal International İstanbul Kulübü’nün 60. yılı Radisson Blu Şişli Hotel’de kutlandı.

 

81 yıllık geçmişiyle dünyanın en köklü sivil toplum örgütlerinden biri olan Skal International’in 90 ülkedeki yapılanması içinde en büyük kulübü olan Skal International İstanbul Kulübü’nün düzenlediği bu özel geceye Skal İstanbul Kulübü üyeleri, Türkiye Skal Kulüplerinin Başkanları; Turizmden Sorumlu Vali Yardımcısı Sayın İsmail Gültekin, TÜROB Başkanı Sayın Timur Bayındır, TÜMAF Başkanı Sayın Yalçın Manav ve turizm sektörü kanaat önderleri katıldı.

 

Ödülleri Skal International İstanbul Kulübü Başkanı Bahar Birinci’nin ve yönetim kurulu üyelerinin takdim ettiği gecede, bu yıl bir ilk olarak, otuz yıl ve üzerinde hizmet veren üyelere Skalite Özel Ödülleri verilirken Cornelia Diamond Golf & Spa Hotel ‘Sealed Air Sürdürebilirlik ve Turizm Özel Ödülü’nün sahibi oldu.

 

Kabare gözüyle 60 yıl: ‘Büyülü Yıllar’

MNG Airlines’ın Platin; TAV Havalimanları, Çelebi Havacılık Holding A.Ş. ve SealedAir’in Altın sponsorluğunda düzenlenen, Murat Ali Aydın’ın sanat yönetmenliğini üstlendiği gecede; Skal International İstanbul Kulübü’nün 60 yılı ‘Büyülü Yıllar’ teması ile adeta bir kabareye dönüştürüldü.

 

Nebi Birgi ve Müzikalci Orkestrası ile projeye özel hazırlanmış dans grubunun yanı sıra DJ Emman Çiçek’in müziği ile renk kattığı gece; Skal International Dünya Başkanı David Fisher, geçmiş dönem Dünya Başkanları Hülya Aslantaş ve Salih Çene, Skal International İstanbul Kulübü Başkanı Bahar Birinci, Yönetim Kurulu üyeleri ile turizm dünyasının seçkin isimlerinin katılımlarıyla gerçekleşti.

 

Bahar Birinci, “Bu geceyi hazırlayabilmek için çok çalıştık. Bizlere bilgi, fotoğraf ve röportaj konularında destek olan başkanlarımıza ve üyelerimize teşekkür ederek sözlerime başlamak istiyorum.  Geceyi hazırlarken hem eğlendik, hem de tarihçemizle ilgili çok şey öğrendik. 60 yılı bir geceye sığdırmak çok zor oldu ancak tüm hazırlıklarımızı tamamlayarak şu an karşınızdayız. Bu gece, Skalite Özel Ödülleri’ni İstanbul Skal Kulübümüze otuz yıl ve üzerinde emek veren ve Kulübümüzün kalite çıtasını bugünlere getiren çok değerli üyelerimize vermeye karar verdik. Kulübümüze çok emeği geçmiş ancak bugün hayatta olmayan üyelerimizi de rahmetle anıyorum. Duygusallığın, heyecanın ve eğlencenin bir arada olacağı bu geceye katılımınızdan dolayı hepinize şükranlarımı sunarım. Ayrıca bu özel geceye destekleri için Platin, Altın, Gümüş ve tüm hizmet sponsorlarımıza şahsım ve Kulübüm adına çok teşekkür ediyorum. Skal International Dünya Başkanı David Fisher’in bizim için önemli olan bu gecede aramızda olması da bizi ayrıca memnun ediyor” diye konuştu.

 

Skal International İstanbul Kulübü Yönetimi Kurulu’ndan ‘Hisseli Harikalar Kumpanyası’

Yönetim kurulu üyeleri tarafından sahnede seslendirilen ‘Hisseli Harikalar Kumpanyası’ şarkısı büyük beğeni topladı. Ayrıca gecede geçmiş dönem kulüp başkanlarının röportaj videoları konuklara nostaljik dakikalar yaşatırken misafirler Nebi Birgi’nin sunumu ve şarkıları ile 60 yılın hem Skal hem de dünya tarihini yeniden yaşadılar.  Gecenin sonunda sahneye davet edilen ödül alan üyeler, Başkanlar ve Yönetim Kurulu Üyeleri hep birlikte coşkuyla 60. yıl pastasını kestiler. 

 

Gecede ödül alan Skal International İstanbul Kulübü Üyeleri

Skal International İstanbul Kulübü Üye Adı ve Soyadı

            Üye Olunan Tarih

SOMER ÖZKÖK            

1962

ŞÜKRÜ ERGUR                

1970

ERSİN ÖZGÜNDOĞDU     

1971

YILMAZ TECMEN             

1972

SİNAN BABİLA                 

1972

SAVAŞ GÜRSEL                

1973

GEORGE KUDYAN         

1973

FERİT VOLKAN               

1974

GÜNER ŞEKERCİOĞLU    

1974

HÜLYA ASLANTAŞ           

1976

SADETTİN BÜLBÜL         

1976

ORHAN BAŞDOĞAN       

1976

MEHMET KUNT                

1976

GEORGE RİZOF                 

1977

NURDAN ÜSTMAN          

1977

CEYLAN PİRİNÇÇİOĞLU   

1977

ÖMER KAYALIOĞLU       

1977

MELİKE DOĞRUER           

1980

TALHA ÇAMAŞ                

1981

TİMUR BAYINDIR           

1981

KENAN MAĞRİPLİ           

1981

ELİZA MİZRAHİ              

1981

ÜNSAL ŞINIK                     

1981

ALİ ETİNGÜ                    

1981

ÖZKAN DERBEND           

1982

AYDIN İLDEM                  

1983

TANAŞ DUKOVİÇ            

1983

NADİYE TATAR               

1984

BAHATTİN YÜCEL            

1984

SÜLEYMAN BLUM           

1986

ALİ KIRGIZ     

                

1986

 

 

Skalite Ödülleri Hakkında:

Skal International İstanbul Kulübü’nün Türkiye Cumhuriyeti’nin 75’inci yılında Türkiye turizmine hediye olarak başlattığı Skalite ‘Turizm’de Kalite’ Ödülleri’nin amacı turizm sektöründe kalite ve kaliteye yapılan yatırımın çıtasını yükseltmeyi hedefleyen kişi ve kuruluşları ödüllendirmek olduğu kadar, kaliteyi bir yönetim felsefesi olarak benimsemiş bu kişilerin aynı zamanda sektör çalışanlarına örnek olmalarını sağlamak.

 

Günümüze kadar düzenlediği çeşitli toplantı ve sempozyumlarla turizm sektörünün güncel ve önemli sorunlarına çözümler sunan Skal International İstanbul, ilk kez 1998 yılında, Turizm’de kaliteyi ödüllendirmek için "Skalite Ödülleri" ile Türk turizminde kalite olgusunu gündeme getirdi.


Skal International İstanbul Hakkında:

Seyahat ve turizm sektörünün tüm branşlarını çatısı altında toplayan tek uluslararası organizasyon olan Skal International, 82 yıllık geçmişiyle dünyanın en köklü sivil toplum örgütlerinden biridir. 2016 senesinde 60.yılını kutlayan, 1956 yılında kurulan Skal International İstanbul Kulübü, 80 ülkede yapılanmasıyla en geniş tabanlı sivil toplum örgütü olan Skal International'a bağlı olarak faaliyet göstermektedir. Skal International İstanbul Kulübü, 289 üyesi ve hayata geçirmiş olduğu projeler ile dünyanın en büyük Skal kulübü konumundadır. Detaylı bilgi için: www.skalistanbul.com


Ayrıntılı bilgi için: 

Bersay İletişim Danışmanlığı 
Ayben Cumalı /ayben.cumali@bersay.com.tr/ 0 554 844 68 05